מזרן נומו – שאלות ותשובות

אספנו בשבילכם שאלות נפוצות לגביי מזרני נומו

האם המזרן אורטופדי, זה נראה כמו טרמפולינה?

כן. מזרן Numu הינו המזרן היחיד שניבחן ע"י אורטופדים ואנשי מקצוע ונמצא מתאים לשימוש עבור תינוקות בראשית דרכם. בשנת חייו הראשונה של התינוק נוצר הבסיס להתפתחות מוטורית תקינה – הרמת הראש, התהפכות, זחילה ישיבה ועמידה הינם אבני היסוד בדרך להליכה וריצה. בשלב זה ההמלצה החד משמעית הינה למזרן קשיח במידה וללא שקיעה נקודתית.

מה זה מזרן נושם? האם זה מזרן נושם?

אין דבר כזה מזרן נושם כי לא ניתן ליחס תכונות אנושיות לדומם, אך הטענה השיווקית מדברת על קטגוריה של מזרנים המאפשרים מעבר אוויר ו/או נוזלים דרכם באופן חופשי. השאלה שההורה צריך לבדוק היא כמה אויר יכול לעבור דרך המזרון שיספיק לנשימת תינוק. הפרמטר החשוב הוא אחוז ההצטברות ויכולת הפינוי של פחמן דו חמצני אותו פולט התינוק בזמן נשימה דרך משטח המזרן. מעבר של מים דרך מזרן לא אומר כלום על יכולת התינוק לנשום דרך המזרן. לפיכך אם רוצים לבחור מזרן "נושם" צריך לבדוק מהי רמת ההצטברות של פחמן דו חמצני המקסימלית שהמזרן מאפשר. המוסד האמריקאי הלאומי לבריאות ובטיחות תעסוקתית מצא כי הצטברות של פחמן דו חמצני בסביבת בני אדם מסוכנת ברמות של מעל 1.2%. מזרן Numu כולל סדין, אינו עובר את רמת האחוז הבודד והינו המזרן היחיד שנבדק בישראל שעומד ברמה זו.

מה ההבדל בין מזרן Numu ומזרנים אחרים המאפשרים מעבר אוויר ונוזלים הקיימים בשוק?

במחקר שנערך במעבדה במחקר שנערך במעבדה הפיזיולוגית במכון לב בירושלים נבדקו כל המזרונים המוכרים, הנמכרים בחנויות התינוקות והמזרונים בישראל וזאת בהתייחס לתקן של המוסד האמריקאי הלאומי לבריאות ובטיחות תעסוקתית (NIOSH) הממליץ על ריכוז מקסימאלי של 1.2% פחמן דו חמצני CO2 לאדם רק מזרן Numu עומד בדרשות תקן זה. ישנה גם חשיבות רבה לשילוב בין יכולת מעבר האוויר ובין שמירה על משטח שינה אורטופדי ששומר על משטח ישר וקשיח ללא שקיעה נקודתית. מזרן Numu הוא המזרן היחיד בישראל שנבדק והומלץ ע"י אורטופד.

האם קר לתינוק?

לא! ובתנאי שמקפידים על המלצות משרד הבריאות (ראה באתר הרצ"ב www.health.gov.il ( ודואגים לחום חדר של °C 20-22 ולבוש תואם לעונת השנה. ניתן לרכוש בגד שמיכה ("שק שינה") המאפשר שמירה על חום גופו של התינוק גם בתנאי חום סביבתיים הנמוכים מהמומלץ (בעיקר בחורף). זכרו: החשש העיקרי הוא חימום יתר. חום חדר שנוח להורה מתאים גם לתינוק.

האם הרשת חזקה מספיק?

כן. הרשת עשויה מחומר חזק במיוחד, המסוגל לעמוד במשקל של עד 400 ק"ג. מתיחת הרשת על המסגרת מעניקה למזרן תכונות אורטופדיות ייחודיות, ללא חשש לשקיעה. מתיחה זו נשמרת לאורך זמן ומיועדת לתינוקות וילדים עד משקל של 20 ק"ג.

בטעות גרמנו לקרע..... האם הרשת תיפרם ?

לא ! על מנת לשמר את כל תכונות המזרן, נכון להשתמש בסדיני Numu העשויים מבד רשת ייחודי, 100% כותנה, המאפשרים מעבר אוויר וחלחול נוזלים, ובכך שומרים על יתרונות המזרן.

האם ניתן להגביה את המזרן בזווית ולמה זה מיועד?

מרכיב ייחודי במזרן מאפשר חיבור זוג רגליות, המאפשרות הגבהת המזרן באזור ראש התינוק ויוצרות שיפוע אחיד לאורך כל המזרן (תחליף לכרית או אלתורים שונים). בכך מסייעות בהקלה על נשימת התינוק בעת התפתחות נזלת וליחה ובנוסף תורמת להפחתת תופעת הפליטות בתינוקות הסובלים מרפלוקס קיבתי וישטי. בגלל המבנה הייחודי של הרגליות, ניתן להשתמש בהן בכל סוגי המיטות. אותן רגליות מתאימות גם למזרן עריסה Numu וגם למזרן מיטת תינוק .Numu

מה היתרון האנטי אלרגי של המזרן?

קרדיות אבק הבית ידועות כגורם סביבתי מספר אחת להתפתחות אסתמה ונזלת אלרגית. קרדיות האבק הן יצורים מיקרוסקופיים, השוכנים בבתים וניזונים מתאי העור הנושרים מבני הבית. ניתן למצאן בעיקר בשטיחים, ריפודים, מזרנים, מצעים ובגדים. המתאם החיובי בין החשיפה לקרדית אבק הבית, להתפתחות האלרגיה והאסתמה, הודגם במחקרים רבים. מחקר שבוצע במעבדה לפרזיטולוגיה בבי"ס לרפואה "הדסה בירושלים, על יכולת הישרדות קרדיות על המזרן החדש, הוכיח פער גדול ומובהק בין המזרן החדש למזרנים רגילים. הרשת לא אפשרה לקרדיות לשרוד והן נפלו דרכה מייד, ללא יכולת לשרוד. על מזרני הבקרה הרגילים הקרדיות שגשגו, הטילו ביצים והתרבו באין מפריע.

המזרן תורם להתפתחות התינוק... כיצד?

השכבת התינוק על בטנו בחודשים הראשונים לחיים מעודדת את התפתחותו של התינוק. הוראת משרד הבריאות להשכבת תינוקות עד גיל שנה על גבם בשינה גורם להורים רבים להמעיט בהנחתם על בטנם גם בזמן ערנות. בנוסף, במזרנים סטנדרטיים נוצרת תופעה של "זיכרון" מנח שינה של התינוק, אשר יכולה גם היא לעכב את התפתחות התינוק. המבנה הרשתי המתוח של משטח השינה מאפשר השכבה (בהשגחה) של תינוקות על בטנם לפרקי זמן ארוכים, ומונע התפתחות "זיכרון" המזרן.

ממה עשוי המזרן וכמה הוא שוקל?

הרשת עשויה מ- PET, פוליאתילן טרפטאלט חומר המשמש כמרכיב עיקרי בייצור מוצרים לשימוש בחדרי ניתוח סטריליים ובחדרים נקיים". החומר ניתן למחזור. המזרן שוקל 3.7 קילו ולכן קל לנשיאה וניוד.

למה כדאי להשתמש עם משטח שעוונית Numu?

מאחר והמזרן מאפשר מעבר של פליטות ונוזלים, אלה נוזלים מטה לעבר בסיס המיטה, או במיטות עם שלבים, הנוזלים יכולים לנזול על הרצפה/ פרקט/ שטיח ויוצרים לכלוך וכתמים. לשם כך יצרנו את שעוונית Numu, המונחת על בסיס המיטה ומאפשרת איסוף הנוזלים בצורה יעילה ופשוטה. שעוונית זו לעומת שעווניות נפוצות בשוק עשויה מבד מסיבי, בעלת דופן עבה במיוחד שאינה מאפשרת זליגת הנוזלים ממנה. נוחות ניקיון השעוונית מתאפשר ע"י איסוף קצוות השעוונית ולקיחתה לאמבטיה לניקוי, מבלי ששום דבר יזלוג החוצה.

מתי ובאיזו תדירות מומלץ לנקות ולשטוף את הרשת?

מומלץ לשטוף את המזרן בעזרת סבון ומים חמים) אפילו מים רותחים) פעם בשבוע. מומלץ לבדוק פעם בשבוע אם הצטברו אבק ולכלוך מתחת למזרן, מאחר ואבק ונוזלים עוברים דרך הרשת. רצוי לנקות את המשטח בעזרת מים וסבון. מומלץ להשתמש במשטח שעוונית לכיסוי האזור שמתחת לרשת. מומלץ לנקות את המזרן ביסודיות בעזרת סבון ומים חמים לאחר לילה בו התינוק פלט או הרטיב (בזמן גמילה.)

מה מומלץ לעשות אם התינוק פלט או הרטיב בלילה ?

יש להעביר את התינוק לאזור יבש על גבי המזרן, לנקות את איזור המלוכלך עם מגבון ולחזור לישון. בבוקר רצוי לנקות את המזרן ותחתיתו ביסודיות, כפי שהוסבר.

האם חייבים תמיד להשתמש במשטח הנוחות Numu?

כן! ההמלצה להשכיב תינוקות על גבם בזמן שינה יוצרת לעיתים לחץ על ראש התינוק בחלקו האחורי, מאחר וראש התינוק בתחילת חייו עדיין גמיש עלולה להיווצר תופעה הידועה בשם "הראש השטוח" תופעה זו אינה גורמת נזק ואף נעלמת – בדרך כלל עד גיל 4 – אך יוצרת מראה אסטטי מוזר העלול לגרום אי נוחות להורי התינוק. משטח הנוחות של Numu מסייע בצמצום תופעה זו ואף במניעתה. למרות זאת חשוב להקפיד בכל זמן שהתינוק ער להניחו על ביטנו בהשגחת מבוגר ובכך אף לסייע בהתפתחותו המוטורית.

למה כדאי להשתמש במגן ראש Numu ובמה הוא שונה מהקיים בשוק?

מגן הראש של Numu עשוי בד רשת ייחודי המאפשר מעבר חופשי של אוויר, בניגוד למגני הראש האטומים שאינם מומלצים ע"י מומחי בריאות. מגן הראש המרופד של Numu מגן מפני פגיעת ראש התינוק מסורגי המיטה/עריסה ומעניק לתינוקך את סביבת השינה הבריאה בעולם.

האם ניתן להשתמש במכשיר ניטור נשימה (ביבי סנס) עם המזרן?

כן! ע"י שימוש ב"מתאם למכשיר ניטור". במגוון מוצרי Numu ישנו מתאם המיועד למטרה זו, השימוש פשוט וקל, המתאם מאפשר מעבר תנודות התינוק למוניטור המונח על בסיס המיטה באופן ישיר ובכך מסייע בצמצום מצבי "התרעות שווא".

רוצים לדעת עוד?

התקשרו עכשיו לטלפון 052-8087488 או השאירו פרטים

לחצו להשארת פרטים